Бактеріальні добрива є результатом наукових досліджень відділу симбіотичної азотфіксації та широко використовуються у практиці сільськогосподарського виробництва. Застосування цих препаратів є необхідним агротехнічним заходом, який дає змогу підвищити врожайність сільськогосподарських рослин на 10 - 20 % і одержати екологічно чисту продукцію високої якості.
Бактеріальні препарати:
- нешкідливі для людей, тварин і довкілля;
- підвищують стійкість рослин до фітопатогенів;
- поліпшують агрофізичні, агрохімічні та біологічні властивості ґрунтів;
- суттєво знижують потребу рослин у мінеральних азотних добривах;
- передбачають можливість одночасної обробки посівного матеріалу разом із протруювачами;
- препарати випускаються у рідкій формі та на твердому носії.
Мікроорганізми, що входять до складу цих препаратів, продукують біологічно активні речовини – вітаміни, фітогормони та ін., які сприяють формуванню потужних популяцій корисної ґрунтової мікрофлори, що позитивно впливає на ріст і розвиток рослин, підвищуючи їх урожайність.
У відділі симбіотичної азотфіксації налагоджене напівпромислове виробництво бактеріальних препаратів для бобових та зернових культур.
Щорічно на основі створених у відділі ефективних, конкурентоспроможних, технологічних штамів бульбочкових бактерій виготовляються різні форми бактеріальних препаратів для інокуляції основних бобових трав, зернобобових та зернових культур на площі понад 35 тис. га. Кожного року відділ симбіотичної азотфіксації виконує від 50 до 75 господарських договорів із сільськогосподарськими підприємствами різних форм власності на виготовлення бактеріальних препаратів.
За детальною інформацією звертатись до:
д.б.н., професора Коця Сергія Ярославовича
т/ф (+38044) 257 3108, (+38044) 257 5150
E-mail: azot@ifrg.kiev.ua
вул. Васильківська, 31/17
м. Київ, 03022, Україна