Четвер, 28.03.2024, 12:58 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
RSS

Товариство молодих вчених ІФРГ НАН України

Інститут фізіології рослин і генетики НАН України

Директор Інституту
Герой У
країни, академік НАН України
МОРГУН Володимир Васильович



Інститут фізіології рослин і генетики Національної академії наук України (ІФРГ НАН України) – провідна науково-дослідна установа, в якій виконується широкий спектр важливих фундаментальних і прикладних досліджень за такими основними науковими напрямами: 

  • з’ясування фізико-хімічних і молекулярно-біологічних закономірностей росту, розвитку і стійкості рослинних систем, створення на цій основі нових технологій та біотехнологій;
  • всебічне вивчення процесів фотосинтезу, мінерального живлення рослин, біологічної азотфіксації, можливостей використання біологічно активних речовин;
  • обґрунтування нових інтенсивних технологій вирощування і зберігання сільськогосподарської продукції;
  • вивчення механізмів генетичних процесів з метою розробки принципів управління спадковою мінливістю живих організмів, збереження і раціонального використання генофондів; розробка генетичних і фізіологічних основ селекції рослин;
  • розробка наукових основ одержання високопродуктивних технологічних сортів та гібридів сільськогосподарських культур за допомогою сучасних підходів, впровадження їх у виробництво..

Наукові дослідження виконують понад 100 науковців, у тому числі:
1 академік НАН України, 1 член-кореспондент НАН України, 18 докторів наук і 53 кандидати наук.

В Інституті започатковані й успішно діють наукові школи з:

  • молекулярної генетики
    (засновник академік НАН України С. М. Гершензон);
  • експериментального мутагенезу рослин
    (засновник — академік НАН України В. В. Моргун);
  • фізіології росту і розвитку рослин
    (засновник — д-р біол. наук Ф. Л. Калінін);
  • фізіологічної ролі мікроелементів
    (засновник — академік АН УРСР і ВАСГНІЛ П. А. Власюк);
  • фізіології і екології фотосинтезу
    (засновник — член-кореспондент АН УРСР А. С. Оканенко).


На полях Дослідного сільськогосподарського виробництва Інституту (смт. Глеваха Васильківського р-ну Київської обл.) вчені проводять наукові дослідження з основними сільськогосподарськими культурами та забезпечують виробництво елітного насіння зернових культур. 


На сьогодні очолюваний академіком В.В. Моргуном Інститут фізіології рослин і генетики НАН України вийшов на принципово новий рівень впровадження наукових розробок у виробництво. Інститут є флагманом Національної академії наук із розробки проблем аграрного сектора. В Інституті започаткований новий напрям наукових досліджень із отримання в Україні врожаїв зернових у 100 ц/га і більше. Це нова для України філософія хліба, що дозволить вивести нашу державу на рівень передових країн Європи. Інститут є організатором „Клубу 100”, що об'єднує близько 50 кращих господарств аграрного сектору України, які уже реально наближуються до високої мети – отримання в умовах виробництва урожаїв озимої пшениці 100 ц/га та більше. 

При Інституті фізіології рослин і генетики НАН України створена мережа базових господарств, яка щорічно розширюється за рахунок нових господарств у різних агрокліматичних зонах України. Діяльність цієї мережі має важливе народногосподарське значення, оскільки її основною метою є вирощування високоякісного насіння та впровадження у сільськогосподарське виробництво країни нових високопродуктивних сортів озимої пшениці і гібридів кукурудзи, нових комплексних мінеральних добрив, бактеріальних добрив, бакових сумішей гербіцидів та комплексних регуляторів росту, якими славиться Інститут.

Із 1969 р. Інститут видає журнал "Физиология и биохимия культурных растений”, який друкує роботи науковців України, ближнього і дальнього зарубіжжя.

Інститут готує наукові кадри через докторантуру й аспірантуру зі спеціальностей „фізіологія рослин” і „генетика”. В Інституті працює спеціалізована вчена рада із захисту дисертацій на здобуття вченого ступеня кандидата та доктора біологічних наук за цими ж спеціальностями.


Підрозділи Інституту:

Контактна інформація

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Форма входу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Погода

Google перекладач